Svátek má: Tadeáš

Byznys

Velikost textu:

Druhá vlna pandemie? Musíme podpořit nejohroženější skupinu obyvatel

Druhá vlna pandemie? Musíme podpořit nejohroženější skupinu obyvatel

Pandemie Covid-19 byla velkou zkouškou pro mnoho lidí, pro ohrožené skupiny obyvatel zvláště tak velkou. Mezi ty nejvíce ohrožené patří osoby bez domova či senioři.

Ilustrační foto
18. září 2020 - 15:02
(Komerční sdělení)

O seniory bez domova se jako jediná v České republice stará Armáda spásy, která je jedním z největších poskytovatelů sociálních služeb v oblasti péče o lidi bez domova v České republice.

Právě o seniory bez domova Armáda spásy pečuje v Domovech Přístav, což jsou zařízení se zvláštním režimem, která poskytují bezpečné místo pro důstojný život. Pro jejich uživatele se minimalizuje riziko sociálního propadu a zhoršení zdravotního stavu. Klienti Domova Přístav mají zajištěn i kontakt s institucemi, úřady a potřebnými lékaři. Dle svých možností se zapojují do společenského dění domova a mají zachované nebo obnovené dovednosti pro zvládání péče o sebe sama, či obnovují kontakt s rodinou a přáteli.

„Domovy Přístav fungují pouze na dvou místech v Ostravě, ve Frýdku-Místku a Šumperku, a to i přesto, že jsou velmi zapotřebí v každém kraji. V každém kraji jsou totiž lidé, kteří z nejrůznějších důvodů nedosáhnou na standardní péčovou službu, a tak jako každý jiný v jejich situaci potřebují důstojně žít. Cílovou skupinou jsou zpravidla nízkopříjmoví či nemajetní lidé seniorského věku – často také lidé bez domova, kteří se do standardních domovů pro seniory prostě nedostanou,“ hodnotí Jan František Krupa, národní ředitel sociálních služeb.Podle ředitelky Domovu Přístav Ostrava Kunčičky a Ostrava Zukalova, Jany Plačkové, aktuálně žádá o umístění v těchto zařízeních se zvláštním režimem 231 zájemců. „Vyloženě pro seniory slouží Domov Přístav Kunčičky, ostatní tři Přístavy jsou pro smíšenou cílovou skupinu od 26 let. Nicméně i tak v nich senioři převažují. Za rok 2019 byla služba poskytnuta celkem 128 klientům, 96 z nich bylo z Přístavu Kunčičky, kde je průměrný věk 68 let a 32 ze Zukalovy, kde je klientům průměrně 63 let,“ shrnuje Jana Plačková.

Nejen seniory bez domova můžete podpořit zde.

(red,regionalninovinky.cz,foto:AS)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
447
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
490
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
489
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
762
PHILIP MORRIS ČR A
13480
O2 C.R.
222
UNIPETROL
382.5
VIG
482.8