Svátek má: Vilém

Politika

Velikost textu:

Blaško: Nezapomínejme, že EU žádné peníze nemá, jen rozděluje naše peníze

Blaško: Nezapomínejme, že EU žádné peníze nemá, jen rozděluje naše peníze

Polsko sankce nechce platit a EU nezbývá nic jiného než hrozit tím, že jim nedá dotace. Zde můžeme vidět, že EU nemá moc a ani nemůže mít nad svrchovaným státem, píše na facebooku Hynek Blaško.

Hynek Blaško, europoslanec
18. ledna 2022 - 06:20

Jediné, co EU umí, je zastavit tok dotací, vyhrožovat a uvalovat sankce. Chybí mi zde to podstatné KOMUNIKACE, sednout si ke kulatému stolu a konstruktivně jednat bez výhružek. Systém dotací mi přijde jako model  "oslík a mrkev", aneb slibuji ti peníze, dokud děláš to, co chci a jdeš tím směrem, který chci.

ALE TO NE, EU POKLONKOVAT NEBUDEME.

Ve věci Polska, pokud EU zastaví dotace pro Polsko, bude pak Polsko odvádět požadované daně z HDP do rozpočtu EU? Budou polský příklad následovat i další země, když se ukáže, že EU je prázdná a nafouknutá bublina?

A v neposlední řadě nezapomínejme, že EU žádné peníze nemá, jen zastavuje vyplácení těch, které do ní předtím museli občané evropských států poslat.A komentáře:
  • Nebudeme jim žádné peníze posílat a dotace ať si strčí někam. Polsko to dělá dobře. Už aby se ta pitomá EU rozpadla. Nebo jen to, co mělo být původně, obchodní spolupráce.
  • EU se chová podle hesla rozděluj a panuj a mi jim ještě pomáháme
  • Třeba je to pak dostatečně nasere a odejdou jako další z EU. No a pak by se to mohlo sesypat už celé....
  • Přesně to říkám pořád, nic jim nedat nechat si svoje a bude lépe
  • Nezapomeňte, že to byla Česká republika, která kašlala na výzvy a jednání s polskou stranou. Bez žádné domluvy jsme je dali rovnou k evropskému soudu.
  • Tak si zkuste s Poláky sednout a jednat, když jste tak chytrej. S kolika polskými europoslanci už jste o tom mluvil?
  • Hm... možná se Polsko rozhodne krátit EU svůj členský příspěvek do společné kasy Akce zpravidla vyvolává reakci a kdo seje vítr, sklidí bouři...
  • Problém je ten, že Poláci na nás kašlou. Celou dobu jsme je na to upozorňovali a dělali na nás dlouhé nosy z poza hranice. Dokud jsem je nedali k soudu, vysmívali se nám.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch,)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%