Svátek má: Lumír

Politika

Velikost textu:

„Jestli si myslíte, že s vámi uzavřeme koalici, tak to tedy ne, vy hovado"

„Jestli si myslíte, že s vámi uzavřeme koalici, tak to tedy ne, vy hovado"

Občas zaznějí v médiích od známých osobností při besedách s novináři žertovné příběhy, vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty, které glosují a komentují aktuální dění. Tentokrát  žerty jsou z prostředí regionálních politiků

A to má být nějaká psina?
28. listopadu 2020 - 06:20

Říká se, že jednoho regionálního politika po volbách napadlo dojednat  koalici s jiným politickým seskupením a tak se o víkendu vydal za předsedou onoho seskupení. Na návštěvu šel pěšky a tak měl ještě čas si všechno promyslet, co případnému budoucímu souputníkovi při společném vládnutí v kraji řekne.

„To byl docela dobrý nápad, dát se spolu dohromady. Že mě to nenapadlo dříve," pomyslel si při cestě za politikem, jemuž se chystal nabídnout spolupráci.

„No, ale že by byl on zrovna nějak moc inteligentní, to se o něm nedá říci," pouvažoval dál náš politik, jehož příhodu vám vyprávíme.

„Dokonce si myslím, že nám ti dovedové  vykradli volební program a vůbec nás hanili při svých volebních kampaních," pokračoval v úvahách o vhodné povolební spolupráci s jiným předákem politické strany, za kterým se náš politik vypravil.

Za chvíli tenhleten politik dorazil k domu politika, za kterým se vydal pěšky, vystoupil po schodech do třetího patra a celý udýchaný zazvovil u bytu náležícímu jinému regionálnímu politikovi ze strany, která se hlásila k podobnému programu.

Když se otevřely dvéře a mezi nimi se objevila postava politika, jemuž se náš sledovaný muž chystal nabídnout spolupráci, tak návštěva na domácího pána ve dveřích spustila: „Jestli si myslíte, že s vámi uzavřeme koalici, tak se hluboce mýlíte, vy kreaturo a nemožné hovado."Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps a facebook )