Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Kraj objedná turistické vlaky na trati Moravské Budějovice – Jemnice

Kraj objedná turistické vlaky na trati Moravské Budějovice – Jemnice

Už o velikonočních svátcích začne na železniční trati Moravské Budějovice – Jemnice opět jezdit v rámci turistického režimu historický vlak.

Historický vlak
31. března 2023 - 11:00

Kraj Vysočina přispěje na provoz vlakové soupravy téměř 1 milión korun, lidé budou moci využít celkem 67 provozních dnů. Poslední výjezd historického vlaku řady M je objednán na 17. prosince.
 
Zahájení provozu čeká tradiční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí v pátek 7. dubna 2023. „Jedná se zhruba o 20kilometrový úsek se sedmi tradičními zastávkami, který v Moravských Budějovicích vede i pod jedním z nejdelších silničních viaduktů na Vysočině. Všechny stanice vybízí k pěší turistice. Celková délka jízdy se blíží půlhodině,“ uvedl Martin Hyský, zastupitel Kraje Vysočina pověřený řízením strategických projektů. I v historickém vlaku bude platit tarif Veřejné dopravy Vysočiny, tedy standardní jízdné jako u běžného spoje bez jakékoli přirážky.

Loňský provoz historické soupravy mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí stál Kraj Vysočina více než 820 tisíc korun, jízdní řád nabídl celkem 63 provozních dnů a svezlo se celkem 3 444 cestujících. Turistický provoz v této trase objednává Kraj Vysočina už šestým rokem. Důvodem je podpora a oživení turistického ruchu v této části kraje.

 


Do budoucna se Kraj Vysočina nebrání podobnému využití potenciálu úzkokolejné trati mezi Obrataní a Jindřichovým Hradcem. S ohledem na povinné dodržení správních lhůt a informační povinnosti kraje trvající při bezproblémovém řízení a absolutní připravenosti dopravce cca 100 dní není pravděpodobné, že by zde turistický provoz oživil už letošní prázdninovou sezónu.

NovinkyVysocina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj  Vysočina.

(rp,novinkyvysocina,foto:Vysočina Tourism, příspěvková organizace)
Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%