Svátek má: Bedřich

Zprávy

Velikost textu:

CNN: USA jdou k chmurnému milníku - 10 milionů případů COVID-19

CNN: USA jdou k chmurnému milníku - 10 milionů případů COVID-19

USA se chystají překonat další pochmurnou hranici - 10 milionů případů koronavirové infekce, uvedla CNN.

Ilustrační foto
10. listopadu 2020 - 11:06

Američtí experti zároveň trvají na tom, že úřady musí přijmout opatření ke zmírnění následků pandemie.
Spojené státy se rychle přibližují další pochmurné hranici 10 milionů detekovaných případů koronaviru, uvedlaCNN s odvoláním na údaje z univerzity Johna Hopkinse.

Zároveň od neděle večera celkový počet případů již překročil 9,9 milionu, zatímco za poslední den bylo registrováno téměř 101 tisíc nových případů a 453 úmrtí.


S nástupem podzimu, jak je uvedeno v článku, začaly Spojené státy pravidelně zaznamenávat rekordní počty případů, hospitalizací a denních úmrtí. Odborníci trvají na potřebě přijmout opatření k boji proti šíření COVID-19, protože podle nich klíčové ukazatele mohou v příštích týdnech nadále růst.

„Uvidíme, jak tyto případy začnou raketově stoupat,“ řekl bývalý šéf FDA Scott Gottlieb pro CNBC. Podle něj lze proti viru bojovat zavedením opatření ve státech zaměřených na zmírnění negativních dopadů pandemie, Spojené státy to však v současnosti nedělají. Gottlieb rovněž zdůraznil, že nedostatek vládních intervencí by mohl vést k problémům v prosinci a lednu.

Jak uvedla CNN, v neděli ráno celkový počet případů koronaviru na světě přesáhl 50 milionů, přičemž pandemií byly nejvíce zasaženy Spojené státy, Indie, Brazílie a Rusko. Podle univerzity Johna Hopkinse představují více než polovinu zjištěných případů.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)