Svátek má: Lumír

Zprávy

Velikost textu:

Italská záhada: „Podezřelé případy" pneumonie v Itálii v roce 2019

Italská záhada: „Podezřelé případy" pneumonie v Itálii v roce 2019

Italský zdravotní úřad (ATS) v Bergamu zjistil 110 případů pneumonie se symptomy koronavirové infekce, ke kterým došlo ve městě Alzano Lombardo od listopadu 2019 do února 2020.

Ilustrační foto
2. července 2020 - 10:16

Informovala o tom agentura Askanews.

Malé město se ocitlo v centru vyšetřování místním státním zastupitelstvím v souvislosti s rozhodnutím úřadů nezavést červenou „karanténní“ zónu po nárůstu infekcí Covid-19 na začátku března. Svědectví v tomto případě poskytl italský premiér Giuseppe Conte, a vedoucí ministerstva vnitra a ministerstva zdravotnictví.

Od začátku ledna do 23. února, kdy se v Alzanu Lombardo objevily první pozitivní testy na koronavirus, bylo v městské nemocnici již 52 případů pneumonie způsobené „neidentifikovaným patogenem“. Tvořily 60% veškerých zápalů plic zaznamenaných lékaři v tomto období. Přičemž Askanews poznamenala, že „neidentifikovaný patogen” byl zaznamenán v lékařských dokumentech dříve: například, v celém roce 2018 - 196 případů, a v roce 2019 - už 256.


Jak uvedly noviny la Repubblica, citující údaje z státní zastupitelství v Bergamu, na konci loňského roku v Alzano Lombardo bylo hospitalizováno 40 pacientů kvůli „nerozpoznaným virům“. V této souvislosti publikace uvedla, že testy na koronavirus nebyly po oznámení jeho epidemie v Číně provedeny kvůli protokolům italského ministerstva zdravotnictví.

V pondělí činil celkový počet případů infekce novým typem koronaviru v Itálii 240 tisíc, více než 189 tisíc pacientů se zotavilo, 34 744 lidí zemřelo. V současnosti počet případů infekce koronaviru a počet obětí za den v Itálii odpovídá úrovni počátečního období epidemie (konec února - začátek března).

V Lombardii bylo zaznamenáno asi 40% všech případů infekce novým typem koronaviru a téměř 48% úmrtí (16 640). V provincii Bergamo je podle oficiálních údajů více než tři tisíce obětí epidemie, ale místní úřady je odhadují dvoj až trojnásobek.

(kou, prvnizpravy.cz, askanews.it, foto: arch.)