Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Saakašvili varoval Ukrajinu, že „se zavřenýma očima míří do propasti“

Saakašvili varoval Ukrajinu, že „se zavřenýma očima míří do propasti“

Michail Saakašvili věří, že Ukrajina „se zavřenýma očima míří do propasti“, uvedl portál „Strana.ua“.

Michail Saakašvili, šéf výboru pro reformy
26. listopadu 2020 - 11:04

Podle něj šéf výkonného výboru Ukrajinské národní rady reforem a bývalý prezident Gruzie prohlásil, že ukrajinská ekonomika je blízko katastrofě, k níž nedošlo od 90. let, a dohoda s Mezinárodním měnovým fondem ji může oddálit jen na několik měsíců.

Ukrajinská ekonomika se blíží katastrofě, ke které nedošlo od 90. let. Jak píše „Strana.ua“, uvedl to předseda výkonného výboru Ukrajinské národní rady reforem, bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili.

„Ukrajinská ekonomika nyní směřuje k velké katastrofě. Na Ukrajině hrozí velmi silná rozpočtová krize. Od příštího roku bude mít Ukrajina problémy s vyplácením mezd a důchodů. To se na Ukrajině od 90. let nestalo,“ uvedl.


Podle něj dohoda s Mezinárodním měnovým fondem nepomůže v situaci, kdy země „se zavřenýma očima míří k propasti“. „Teoreticky to může být odloženo na několik měsíců dohodou s MMF, oni peníze nedají, ale někdo na to může dát trochu peněz. Takže budou velké problémy s platbami základních sociálních závazků a platů. Nyní je třeba něco udělat, nebo země vyletí komínem. Nyní míříme do propasti se zavřenýma očima,“ dodal Saakašvili.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)