Svátek má: Lumír

Zprávy

Velikost textu:

Trump opět na Twitteru perlil: Urazil muslimy i demokraty

Trump opět na Twitteru perlil: Urazil muslimy i demokraty

Americký prezident Donald Trump opět vyvolal na Twitteru vzrušení. Tentokrát se zaměřil na své přímé soupeře, demokraty. Ale to není všechno: Muslimové jsou také znechuceni v jeho tweetu.

Donald Trump, americký prezident
17. ledna 2020 - 06:20

Americký prezident provedl fotomontáž s fotkami demokratů Nancy Pelosiovou,  předsedkyní Sněmovny reprezentantů Spojených států a Chuckem  Schumerem,  lídrem demokratické menšiny v Senátu, oblékl je do tradičního íránského oblečení a postavil je před íránskou vlajku. Na obrázku je také nápis „Demokraté 2020“.

Ale to není všechno. V popisu fotografie, kterou Trump sdílel, píše uživatel Twitteru: „Zkažení demokraté se snaží co nejlépe pomoci Ájatolláhovi“.


Tento tweet způsobil velké pobouření nejen mezi demokraty, ale zejména mezi muslimy. Vidí jak jejich oblečení a symboly jsou zesměšňovány a zneužívány pro Trumpovy účely.

Madihha Ahussainová, pracující jako zvláštní rada pro anti-muslimskou bigotnost u muslimských obhájců a vede program pro boj proti anti-muslimské nenávisti, uvedla, že je zklamána, ale nepřekvapuje ji, že prezident využil svou obrovskou platformu Twitter k šíření škodlivých, hloupých, protiislámských předsudků.

Bílý dům čelil také tweetu, ale jasně podpořil Donalda Trumpa a odůvodnil jeho prohlášení.

„Myslím, že prezident objasnil, že demokraté parrotují íránské argumenty a téměř souzní s teroristy a těmi, kdo chtějí zabít Američany," uvedla tisková mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová v televizním rozhovoru s Fox News.

„Myslím, že prezident řekl, že ho demokraté nenávidí natolik, že jsou dokonce ochotni spolupracovat se zeměmi a vládami, které chtějí Američany zabít," řekl Grisham.

Přestože Demokraté opakovaně zpochybňovali Trumpovy motivy, nepostavili se na stranu iránského generála. Právě minulý týden označila Nancy Pelosiová Sulejmáního jako „hroznou osobu“, která „dělala špatné věci“.

(rp,prvnizpravy.cz,berlinerkurier,foto:arch.)