Svátek má: Blanka

Profily

Profil autora

Jana Černochová

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)

Mgr. Bc. Jana Černochová (*26. října 1973 v Praze)

Je rozvedená, bezdětná.

Vzdělání: Po maturitě v roce 1992 začala pracovat v bankovnictví, v roce 1996 na Vysoké škole ekonomické v Praze – Fakultě financí a účetnictví absolvovala kurz celoživotního vzdělávání a složila závěrečnou zkoušku z oboru „Bankovnictví a peněžní ekonomie“. V roce 2009 dokončila studium práv na Vysoké škole aplikovaného práva v Praze a získala titul Bc. V roce 2011 dokončila magisterský studijní program v oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Státní závěrečnou zkoušku skládala z předmětů: Mezinárodní vztahy, Evropská unie a obhájila diplomovou práci na téma "Současná česká zahraniční politika"a získala titul Mgr.

Politické působení: Členkou ODS se stala v roce 1997 v bouřlivém období tzv. Sarajevského atentátu. Od roku 1998 je komunální političkou. V letech 1998 - 2006 pracovala jako zástupkyně starosty Městské části Praha 2 a měla v gesci oblast majetku a financí. V letech 2006 - 2010 vykonávala funkci starostky Městské části Praha 2, do její působnosti spadala zejména oblast bezpečnosti a prevence kriminality, oblast kultury a cestovního ruchu a oblast informatiky. Po komunálních volbách do Zastupitelstva městské části Praha 2 v roce 2010 působila na radnici Prahy 2 jako neuvolněná (neplacená) radní, v březnu 2012 byla po rezignaci Jiřího Palusky opět zvolena starostkou. V květnu 2010 byla zvolena poslankyní Parlamentu České republiky a byla místopředsedkyní Výboru pro obranu a od listopadu 2012 členkou Volebního výboru. Pracovala také v podvýboru pro kontrolu akvizic Ministerstva obrany a obchodu s vojenským materiálem a v podvýboru pro vytváření bezpečnostní strategie a zbrojní politiku.

V ODS zastávala funkce: předsedkyně Místního sdružení ODS Nové Město-Vyšehrad, místopředsedkyně Oblastního sdružení ODS Praha 2, členka celorepublikové kontrolní a revizní komise. Je členkou Regionální rady ODS Praha, delegátkou Regionálního sdružení ODS Praha. Výkonná rada ODS jí na jaře roku 2013 stanovila garantkou odborné komise pro vnitro a veřejnou správu a za tuto oblast se podílí i na přípravě volebního programu ODS v nadcházejících předčasných volbách. Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v říjnu 2013 byla znovu zvolena poslankyní a je 1.místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS.

Jako poslankyně se věnuje oblasti bezpečnosti a obrany. Je místopředsedkyní Podvýboru pro válečné veterány a členkou Podvýboru pro migraci a azylovou politiku

Nepodniká, nemá podíly v žádných společnostech. Kromě bytu v osobním vlastnictví a minoritního podílu na nebytových prostorách nevlastní žádný nemovitý majetek. Je držitelkou prověrky tzv.: „Osvědčení fyzické osoby“ Národního bezpečnostního úřadu na stupeň utajení „Tajné“.

Záliby: historie a mytologie města Prahy, cyklistika, příroda, potápění, rocková hudba a samozřejmě politika.
  Všechny články autora