Svátek má: Gabriel

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Co na to premiér?

Některé problémy, které jsme řešili v minulém roce, přešly i do roku 2017. Není jich rozhodně málo.

Jedním z nich je i situace kolem bytů OKD. Prodej bytů Zdeňku Bakalovi patří k jedněm z nejkritizovanějších symbolů jednání minulých vlád. Podmínky, které tehdy byly v kupní smlouvě nastaveny, neskýtaly žádné záruky, že bude Bakala s tímto bytovým fondem nakládat tak, aby nepoškodil nájemníky. Pokud se podíváme do historie, najdeme i sliby o předkupním právu těm, kteří v nich dlouhodobě žijí. Společnost RPG Byty s.r.o., která soustavu těchto bytů obhospodařuje, se po celé roky příliš nesnažila do nich mnoho investovat. S léty postupně došlo ke zdražení nájemného a chtěli-li lidé alespoň přijatelně žít, tak rekonstrukce prováděli na vlastní náklady ze svých úspor.

V loňském roce zažili však další nemilé překvapení. Byty skončily v rukou společnosti Round Hill Capital, kde, pokud budeme pečlivě hledat, najdeme opět skrytý vliv Zdeňka Bakaly. Při tehdejším prodeji OKD i bytů OKD byl ministrem financí dnešní premiér Bohuslav Sobotka.

A tak místo krásných řečí v úvodu nového roku by bylo jistě dobré, aby bylo dodrženo slíbené předkupní právo pro dlouholeté nájemníky těchto bytů. Koneckonců Bakala má v naší republice ještě spoustu soukromého majetku, který je možné pomocí právních kroků a soudních rozhodnutí použít na úhradu hospodaření OKD. Měl by se však zamyslet i Bohuslav Sobotka, s jehož patrně nemalým přispěním k prodeji OKD došlo.
 
Kateřina Konečná
 

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%