Svátek má: Dita

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Na ministerstvu je třeba „vyvětrat“

Z dílny ministerstva práce a sociálních věcí zase jednou vyvanul jedovatý dým. Tamním pověřeným úředníkům se totiž muselo kouřit z hlavy, než vymysleli plán, jak najít společenskou skupinu, která se nebude schopna bránit jejich škrtůmilovným plánům. A našli.


Jejich terčem jsou tentokrát obyvatelé domovů důchodců.Podle zpráv, jež v minulých dnech proběhly médii, by měl pobyt v těchto zařízeních zdražit až o 600 korun! Řeč je o nové vyhlášce, která má platit už od května.

A provozovatelé neprivátních zařízení jen kroutí hlavou. Vždyť už nyní až tři čtvrtiny těchto obyvatel mají co dělat, aby dostáli svým finančním závazkůma aby jejich živobytí kvůli neustálému zdražování úplně neztratilo zbytky důstojnosti.Nutno však poznamenat, že na seniorys nižšími příjmy ministerstvo nemíří. Za pobyt v domovech si totiž jejich vedení může účtovat maximálně 11 160 korun, v případě přijetí vyhlášky by se částka mohla navýšitaž na 11 780 korun. Zařízení však mohou účtovat maximálně 85 procent z příjmu klienta. Znamená to tedy, že zaplatit plné sazby by byli schopni senioři s minimálním příjmem 13 858 korun. Avšak ani těch není u nás málo. Takový důchod pobírá zhruba 125 tisíc lidí.Jen na okraj, průměrný důchod loni činil 10 740 korun.Místo aby pravicová vláda řešila, jak odlehčit penzistům s nižšími příjmy, hledá cesty, jak rozšířit počet těch, kteří musí obracet každou korun.

Škoda slov pro vládu, která přehlíží desetitisíce lidí demonstrující v ulicích, která ignoruje své historicky nejvíce padající volební preference, ale dokonce i kritiku zprava, tedy z vlastních řad.A očekávat od ní citlivost k lidem, kteří celý život poctivě pracovali, a tudíž by si zasloužili důstojnější podzim života, to by bylo zřejmě nesmírně naivní…

Kateřina Konečná


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%