Svátek má: Zora

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Pozitivní na setkání ministryně financí a prezidenta je jen to, že bylo snad poslední

ednání prezidenta Miloše Zemana s ministryní financí Alenou Schillerovou nad návrhem státního rozpočtu už roky připomíná setkání dvou flašinetářů opakující stále stejnou odrhovačku.

Covid –  necovid, růst – nerůst navrhuje ministryně Schillerová každoročně obří deficity neodpovídající možnostem naší ekonomiky a destruující veřejné finance. Stejně tak je tomu s rozpočtem na příští rok, ve kterém je navržený deficit ve výši 390 mld. Kč mimo chápání kohokoliv ekonomicky gramotného. V postcovidovém roce měla být zahájena konsolidace veřejných financí a ne zaseknuta další rekordní dluhová sekyra, která nás pomalu bude vyřazovat ze skupiny racionálněji hospodařících evropských zemí.Stejně jako v minulých letech má pokračující rozvracení veřejných financí spláchnout věta prezidenta Zemana a ministryně Schillerové o rekordních investicích, které ale vláda obvykle nedokáže z papíru přenést do reálného života. Tahle opakující se zoufalá rétorika nemůže rekordně rychlé tempo zadlužování ČR ospravedlnit.

Jediným pozitivním momentem dnešního setkání prezidenta Zemana s ministryní Schillerovou je skutečnost, že se, doufejme, odehrává naposledy. Věřím, že na podzim lidé zvolí takovou politickou reprezentaci, která nebude žít na úkor budoucnosti a začne veřejné finance po zoufalém výkonu Aleny Schillerové v roli ministryně financí uzdravovat. Spolu dáme veřejné finance dohromady!

Jan Skopeček

Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?