Svátek má: Radoslav

Politika

Velikost textu:

Petr Štěpánek: Tak tohle nevymyslíš!

Petr Štěpánek: Tak tohle nevymyslíš!

Svolávat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny za účelem zavedení možnosti korespondenčního hlasování i v našich volbách?

Petr Štěpánek
14. ledna 2021 - 07:20

A k tomu ještě  po zkušenostech z Rakouska, kde se prezidentské volby musely právě kvůli problematičnosti korespondenčního hlasování opakovat, a aktuálně ze Spojených států amerických, které se z té korespondenční blamáže hned tak nevylížou, může jen úplný magor, gauner anebo zločinec, píše Petr Štěpánek na facebooku..

Co myslíte, jsou zdejší svolavatelé mimořádné schůze sněmovny právě s takovým programem, konkrétně koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, magoři, gauneři, zločinci anebo všechno tak nějak dohromady?

Není důležité jak lidé hlasují. Rozhodující je, kdo sčítá hlasy

Jak v komentáři pro Prvnizpravy.cz napsal Jaroslav Bašta: Instituce demokratických voleb se pohybuje mezi třemi polohami. Tou první je známý slogan o tom, že každé volby představují svátek demokracie. Druhou pak výrok připisovaný Josefu Stalinovi hovořící o tom, že není tak důležité, jak lidé hlasují. Rozhodující je, kdo sčítá hlasy.
   
Třetí, konečné stádium pak formuloval jeden saúdsko-arabský princ, který byl před lety na oficiální návštěvě v České republice a byl přijat panem prezidentem Václavem Klausem (asistoval jsem u toho jako náměstek ministra zahraničních věcí). Pan prezident se mimo jiné zmínil, že volby v Palestinské autonomii dopadly překvapivě – vyhrál Hamás. Princ na to reagoval replikou: „Zásadní vadou každých voleb je, že často přinášejí překvapení. Proto je v našem království nepraktikujeme.“

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)