Svátek má: Radoslav

Regiony

Velikost textu:

Exploze bytu v Ostravě

Exploze bytu v Ostravě

Ve středu po třetí hodině ranní byla nahlášena exploze bytové jednotky a následný požár v několikapatrovém domu v Ostravě – Hrabůvce. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Z místa exploze
25. února 2021 - 12:00

Policisté v prvních okamžicích pomáhali s kontaktováním osob, které byly ohroženy událostí, a asistovali při jejich následné evakuaci. Vzhledem k události musely byty opustit desítky osob, a to ze tří vchodů bloku domu. Zdravotníci ošetřili několik zraněných.

Kriminalisté prověřují veškeré zjištěné informace a pokračují ve shromažďování skutečností týkajících se události. Kromě jiného kontaktovali nebo kontaktují osoby, které mají či by mohly mít s místem exploze jakoukoliv souvislost.

Z hlediska právní kvalifikace lze hovořit o přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. I v této chvíli by bylo předběžné spekulovat o příčině exploze – je potřeba realizovat také ohledání místa. Jedná se o činnost specialistů, která je odborně i časově náročná,  ale především, ohledání je realizováno až v době, kdy je prostor pro pohyb osob bezpečný. Dle dostupných informací probíhají vzhledem k poškození objektu práce stabilizační, zajišťovací.

V průběhu dopoledne mohla veřejnost zaregistrovat přítomnost policejních pyrotechniků. Ti byli přivoláni kvůli nálezu podezřelého předmětu v místě události. Kolegové z pyrotechnické služby z Olomouce pohybující se ve speciálních oblecích zjistili, že předmět nebyl nebezpečný.

Policisté jsou vzhledem k charakteru události v úzkém kontaktu (kromě dalších) s hasiči a místní samosprávou.

Moravsoslezskénovinky.cz informovala por. Mgr. Soňa Štětínská, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.


(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)