Svátek má: Rudolf

Regiony

Velikost textu:

Majiteli psa, který ublížil dítěti hrozí roční vězení

Majiteli psa, který ublížil dítěti hrozí roční vězení

Policisté přibližně po půlročním vyšetřování obvinili 22letého muže z Nechanicka z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Kladou mu za vinu, že dostatečně nezajistil svého psa plemene pitbulteriér, který pokousal v té době 9letého chlapce.

Ilustrační foto
22. ledna 2021 - 08:00

Případ se stal v červnu loňského roku v Nechanicích, kde muž před jednou prodejnou nechal uvázaného svého psa a šel nakoupit. Pes se v době jeho nepřítomnosti z úvazu uvolnil, doběhl před ním utíkajícího chlapce a pokousal ho. Než stihl majitel vyběhnout z obchodu a zareagovat, pes způsobil dítěti v pravé ruce a noze 16 ran. Chlapec utrpěl poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření včetně nemocniční hospitalizace. Dle zdravotního posudku pes způsobil dítěti zranění spíše těžšího stupně, kdy poranění v případě hlubších kousnutí mohla vést k bezprostřednímu ohrožení jeho života.

Z evidencí policisté zjistili, že případů týkající se obviněného muže v souvislosti s tímto psem je více. Psa měl poštvat proti nezletilé dívce, proti stádu srnek a v dalším případu pes vnikl na sousední pozemky, protože ho řádně nezabezpečil. Tyto tři případy se staly také v loňském roce a všechny byly řešeny v přestupkovém řízení. Pokud muže jako majitele psa, který za svého mazlíčka vždy odpovídá, soudce uzná vinným, může ho odsoudit až ročnímu vězení.

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Náchod na konci loňského roku obvinil 34letou ženu z trestného činu podvod. Žena jako příjemkyně dávek pomoci v hmotné nouzi - příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení nesplnila oznamovací povinnost a zatajila, že její druh byl jako společně posuzovaná osoba v pracovním poměru. Přesto, že věděla, že příjmy svého druha má hlásit úřadu práce do osmi dnů, tak neučinila. Během dvou let ji bylo neoprávněně vyplaceno téměř 190 tisíc korun. Žena se dopouštěla trestné činnosti, ačkoliv byla v dvouleté podmínce za předchozí trestný čin ohrožování výchovy dítěte. Za trestný čin podvod ženě hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.Krádež filtrů objasněna. Tři cizinci způsobili škodu za statisíce. Policisté v těchto dnech rozšířili trestní stíhání všem třem obviněným mužům, kteří jsou stíháni vazebně, o další skutky. Mužům se klade za vinu, že filtry pevných částic po celé České republice odcizili z dalších 19 aut (celkem 41), mezi kterými byly i dvě převozní sanity. Ve všech případech se jednalo o ty samé typy vozidel značky Renault a Opel. Škoda se tím pádem rozrostla na více jak 3 miliony korun. Přesto, že se škoda téměř zdvojnásobila, trestní sazba zůstává stejná.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová z Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)