Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Třebíč přijala romské asistenty prevence kriminality

Třebíč přijala romské asistenty prevence kriminality

Třebíč přijala dva romské asistenty prevence kriminality, budou pomáhat městským strážníkům. Přidají se zároveň do týmu ke dvěma asistentům prevence kriminality, kteří ve městě pracují pátým rokem.

Ilustrační foto
16. října 2021 - 11:00

Rozšíření týmu o zástupce romské menšiny město dlouhodobě plánovalo. Stejné asistenty přes rok využívá krajská Jihlava a jejich pomoc se tam osvědčila. Informaci řekli zástupci městských policií a třebíčské radnice.

Na rozšíření skupiny asistentů prevence kriminality Třebíč využila program úřadu práce, který přispívá na odměny asistentů. Podle místostarosty Miloše Hrůzy (ANO) trvalo dlouho, než se našli vhodní kandidáti. Nyní už oba prochází povinným školením, pokud se osvědčí, budou moci na stejné pozici pracovat dál.

„Asistenti budou pracovat samostatně. Jejich hlavní náplní práce je komunikace, upozornění, rada, pomoc, sdělení, jak se lidé mají nebo nemají chovat. Určitě nejsou oprávněni řešit nějaké protiprávní jednání," uvedla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.


Asistenti prevence kriminality, které Třebíč zaměstnává pátý rok, pomáhají především s bezdomovci, spolupracují také se sociálním odborem či úřadem práce při vyplácení sociálních dávek, když je u jednání problémový klient, řekla Šerková. U třebíčské městské policie nyní slouží 38 strážníků a do plného stavu chybí tři.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)