Svátek má: Gabriel

Zprávy

Velikost textu:

Arestovič: Válka nemusí skončit tak, jak Ukrajinci očekávají

Arestovič: Válka nemusí skončit tak, jak Ukrajinci očekávají

Válka nemusí skončit tak, jak Ukrajinci očekávají, a v důsledku toho Ukrajina nedostane zpět všechna svá území a Západ je připraven takový scénář podpořit, řekl bývalý poradce prezidentské kanceláře Alexej Arestovič.

Oleksij Arestovič, exporadce Zelenského
7. února 2023 - 06:20

„Co se stane se společností, která se zaměřila na přehnaná očekávání, ale dostane podmíněný Minsk-3? Toto návratové jaro nenaplněných očekávání nás tak tvrdě zasáhne - v morálce a všem ostatním - že budeme prostě ohromeni," tvrdí Arestovič.„Cesta z této války nemusí být vůbec taková, jaká se nám zdála před třemi měsíci, po úspěchu Chersonské operace. A ne proto, že by zákeřní Američané nedávali zbraně nebo nezdržovali, ale proto, že úspěch vyžaduje 400 tisíc perfektně vycvičených vojáků se zbraněmi NATO, aby to všechno semleli a osvobodili území, máme na to? Ne. Bude to příští rok? Nebude. Nebude dostatek školicích zařízení... My jako společnost nejsme na takový výsledek připraveni. Rozhodl jsem se to říci jako očekávání ruské strany. Nejnepříjemnější ale je, že na Západě uvažují stejně a my jsme na nich totálně závislí. Co by měl Západ dělat? Scénář dvou Korejí. Vytvořte Jižní Koreu se zárukami,“ řekl Arestovič.


Už dříve Arestovič řekl, že Ukrajina může přijít o část Donbasu, ale může prorazit jižní frontu Rusů a získat spoustu bonusů.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%