Svátek má: Radoslav

Zprávy

Velikost textu:

Audit v Michiganu prokázal, že systémy Dominion vytvářely volební podvody

Audit v Michiganu prokázal, že systémy Dominion vytvářely volební podvody

Audit volebních strojů Dominion používaných v Michiganu dospěl k závěru, že systémy jsou navrženy tak, aby generovaly volební podvody a podporuje tak tvrzení prezidenta Donalda Trumpa o nesrovnalostech. Státní úředníci zprávu kritizovali.

Ilustrační foto
17. prosince 2020 - 07:20

Soudem nařízený forenzní audit, který provedla Allied Security Operations Group (ASOG), zjistil, že systémy Dominion v okrese Antrim v Michiganu zaznamenaly při sestavování hlasů šokující 68% chybovost. Zpráva uvádí, že vadný software daleko překračuje „přípustnou míru volebních chyb“ 0,0008 procent stanovenou federální volební komisí.

Šokující bylo, že auditoři tvrdili, že chyby způsobila navržená funkce, nikoli chyby, přičemž uvedli, že hlasovací systém „záměrně“ generuje vysoký počet chyb při hlasování, které lze poté použít k manipulaci s výsledky hlasování.

„Dospěli jsme k závěru, že volební systém Dominion je záměrně a účelně navržen s inherentními chybami, aby vytvářel systémové podvody a ovlivňoval volební výsledky," píše se ve zprávě..

Předběžná zpráva také zjistila, že došlo k pokusům o „manipulaci s důkazy“. Analýza ukázala, že 21. listopadu se „neoprávněný uživatel neúspěšně pokusil vynulovat volební výsledky,“ uvedli auditoři. Zpráva také zjistila, že všechny bezpečnostní protokoly ze dne voleb a dnů před a po 3. listopadu zmizely.


Audit byl proveden na popud michiganského 13. obvodního soudce Kevina Elsenheimera jako součást případu, v němž se uvádí, že široce hlášený incident, při kterém tisíce hlasů, které se „převrátily“ pro demokrata Joe Bidena v kraji Antrim, byly výsledkem více než jen lidské chyby.

Elsenheimer zveřejnil zjištění auditu v pondělí poté, co úředníci kraje stáhli své námitky proti tomuto kroku.

Donald Trump, který opakovaně obviňoval systémy Dominionu z manipulace s výsledky prezidentských voleb, popsal zprávu jako „VELKÉ ZPRÁVY“.

„Hlasovací stroje Dominion jsou katastrofou po celé zemi. Změnily výsledky voleb. To nemůžu dopustit. Děkuji vám za genialitu, statečnost a vlastenectví soudce. Měl by dostat medaili! “
napsal Trump.


Státní úředníci pohlíželi na audit odlišně. Ve svém prohlášení michiganská generální prokurátorka Dana Nessel a ministryně zahraničí Jocelyn Bensonová označili zprávu za „další v dlouhém proudu zavádějících, vágních a pochybných tvrzení, jejichž cílem je narušit důvěru veřejnosti v listopadové prezidentské volby.“ Úředníci také označili společnost ASOG, která se účastnila dalších soudních sporů zpochybňujících výsledky voleb, za „přívržence Trumpa“ a uvedli, že skupině chybí odborné znalosti pro audit hlasovacího softwaru.

Americké kolegium volitelů v pondělí formálně určilo Bidena za vítěze voleb v roce 2020, ale Trump to neuznal a nadále tvrdí, že volby byly plné podvodů.

(rp,prvnizpravy.cz,paulceaigroberts,foto:arch.)