Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Obserwator Polityczny: Nemůžeme překrucovat pravdu o 2.sv.válce

Obserwator Polityczny: Nemůžeme překrucovat pravdu o 2.sv.válce

Nemůžete překrucovat pravdu o 2.světové válce. Je to Svaz sovětských socialistických republik, který vyhrál válku, píše „krakauer“ na polském webu Obserwator Polityczny.

Napadení SSSR Německem
11. května 2020 - 09:01

Už nějakou dobu se nás snažíte přesvědčit, že k válce přispěl i SSSR a zahájil ji společně s Německem jako jejich spojencem. V tom je přesně tolik pravdy, kolik se říká, že Země je plochý disk, postavený na 7 krokodýlech nebo že kdyby měla skříň řetěz, byl by to výtah ...

Jak je vůbec možné, aby si někdo dovolil používat takové lži, jejichž výslovnost je natolik škodlivá, že prostě odporuje základním historickým faktům? Možná někdo dnes - po všech těch letech, cítí, že „má ve skříni mrtvolu“ a snaží se za každou cenu zvrátit příběh - nasměrovat ho na polopravdy a mlčení a nakonec popřít pravdu?

Připomeňme si pořadí faktů v mezích anestezie a falšování reality pomocí filtru historické správnosti uloženého zákonnými omezeními v Polsku.

1933 - v Německu se odehrává velká politická změna, v roce 1934 pak polské „sanační“ úřady (doba vlády stoupenců Józefa Piłsudského) podepíší prohlášení o prohlášení vzájemné pomoci. V té době je v Evropě zaznamenáno polsko-německé sblížení, které po smrti Józefa Piłsudského přebírá charakter ubohého „zářícího státu“.V březnu 1938 učinilo Německo anšlus Rakouska. V září 1938 mnichovská konference rozhodla o Československu, které bylo „rozebráno“ do března 1939. 2. října 1938 vstoupila do Zaolzie (východní část čsl.Těšínska) polská armáda. O rok později - 23. srpna 1939 byly podepsán Molotov-Ribbentrop pakt a polsko-britská aliance (25. srpna). 1. září 1939 Německo napadlo Polsko a 17. září Rudá armáda vstoupila na východní území polského státu.

Jiné vnímání této posloupnosti historických událostí je pokus o pokrytecké dějiny, protože nezačaly 17. září nebo dokonce 1. září! Začaly Hitlerovým vzestupem k moci a Západ to ignoroval  nebo se pokoušel Hitlerovi vlísat s následnými ústupky. Hitler hrál tvrdě a viděl, jak slabý je jeho soupeř. Když se v Rakousku posiloval, nekonečně cynickým způsobem - použil touhu západních mocností, aby upoutal jeho pozornost - všude, jen co nejdále od vlastních hranic. Rozdělení Československa je hanba, za kterou se nikdo - ani Čechům, ani Slovákům - formálně neomluvil.


Po obsazení Prahy měl Hitler na výběr - okamžitě zaútočit na Francii nebo spolu se Západem udeřit na největšího nepřítele, kterého z ideologických důvodů považoval na SSSR. V "Mein Kampf" neskrýval svou nenávist vůči komunismu a psal o "životním prostoru" na Východě. Ukázalo se, že problémem je Polsko, jehož úřady rozhodly o politice servilismu vůči Západu, díky níž Hitler věděl, že když zaútočí na Západ, Polsko splní své spojenecké závazky vůči Francii a Velké Británii, a zaútočí z východu.

Během meziválečného období byl SSSR politicky izolován Západem, o vztazích s Polskem se v podstatě nemluví. Po válce v roce 1920 byli Poláci a SSSR jednoznačně nepřáteli. Po celou dobu se Polsko připravovalo na válku se SSSR a na Západě.

Všichni se tehdy pokoušeli bránit diplomatickou cestou, s výjimkou polských úřadů, které si myslely, že se „západními zárukami“ povedou válku s Německem a pomoc přijde ze Západu. Nic takového se nestalo. Hitler velmi snadno porazil Polsko a dal si čas na kampaň proti SSSR, který diplomaticky porazil Západ. Francie a Velká Británie vyhlásily válku Německu, Němci zaútočili a okupovali Francii.

V červnu 1941 Německo zaútočilo na SSSR. V květnu 1945 bylo Německo poraženo a nad Berlínem visely červené a bílo-červené vlajky. Poté na základě dohod umožnil SSSR západním spojencům vstoupit do Berlína a oslavit vítězství.To jsou suchá fakta. Více - legálně - nelze psát kvůli režimu právní historické korektnosti. Pouze v našich srdcích můžeme být rádi, že SSSR konečně vyhrál válku proti Německu a dal nám život a osvobození od fašismu.

Zopakujme však otázku - kdo má ve skříni mrtvolu? Proč je pravda tak překrucována a je dovoleno falšovat historii? V případě historie je to lepší a čestnější - čistá lež, protože ji lze jednoduše filtrovat. Avšak změna vyprávění o polopravdy je smrtelná pro oběti takových manipulací.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)