Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

V Turecku byl zadržen podezřelý z organizování lesních požárů

V Turecku byl zadržen podezřelý z organizování lesních požárů

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil zatčení podezřelého, který se může podílet na žhářství lesů v zemi.

Recep Tayyip Erdogan oznamuje zadržení podezřelého z lesních požárů
1. srpna 2021 - 10:10

„Jedna osoba byla zadržena v souvislosti s požárem v Milas. Je naší povinností najít ty, kteří podpálil naše lesy, “řekl na tiskové konferenci ve městě Marmaris.

Dříve úřady uvedly, že nevyloučily možnost žhářství a sabotáže Kurdské strany pracujících, zakázané v Turecké republice.

Podle předběžné verze začal ve středu lesní požár poblíž letoviska Manavgat v provincii Antalya na jihu Turecka kvůli intenzivnímu vedru v regionu. Ve čtvrtek vypukly požáry v řadě dalších provincií, včetně letovisek Aydin a Muglu. Podle tureckého úřadu pro mimořádné situace dosáhl počet obětí přírodní katastrofy šesti. K dnešnímu dni bylo lokalizováno 88 z 98 požárů.29. července Erdogan uvedl, že stát do boje s ohněm zmobilizoval všechny možné síly. Podle prezidentské administrativy se na hašení požárů podílí více než 1,1 tisíce kusů techniky,  včetně tří ruských obojživelných letadel Be-200.

Odborníci se domnívají, že jednou z hlavních příčin požárů v lesních oblastech jsou vysoké teploty v regionu a silný vítr, které přispívají k šíření požáru.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)