Svátek má: Statní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Velcí vůdci vždy mluví o nezištnosti a sami jsou přitom nejhoršími cyniky

Velcí vůdci vždy mluví o nezištnosti a sami jsou přitom nejhoršími cyniky

Vždy to tak bylo, že velcí svůdci, kteří se odvolávali na idealismus, důležité budoucí cíle a nezištné dobro pro lidi, byli sami nejhoršími cyniky, kteří svou prorockou roli změnili v obchod.

Ilustrační foto
13. dubna 2021 - 07:20

To nikdy neodradilo široké masy, které je následovaly. Existuje řada příkladů, že tato zjevná vada Homo Sapiens jako sociální bytosti žije v 21. století a že se nikdo nepoučí z minulých chyb.

Nejvýznamnější je pravděpodobně Greta Thunbergová, jejíž majetek z její činnosti jako ikony „Pátků pro budoucnost“ byl odhadován finančními portály na 2 miliony euro ještě před koronakrizí počátkem roku 2020, ve věku 16 let . Ale dokonce i mezi aktivisty „Black Lives Matter“, který dočasně nahradil klimatický boj - je spousta těch, kteří sami kážou čistou vodu a pijí šampaňské.

Otcové a matky zakladatelé různorodého wokismu, rušící kulturu, kteří společně s dobře organizovanými zločinci financovanými miliardáři a jejich nadacemi.Příjem 90 milionů pro BLM

Například samozvaná zakladatelka BLM Patrisse Cullorsová je americká umělkyně a aktivistka a spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter. Cullorsová vytvořila hashtag #BlackLivesMatter v roce 2013. „Aktivistka za občanská práva“ si nedávno koupila za 1,4 milionu dolarů dům v exkluzivní luxusní čtvrti Los Angeles, nedaleko Malibu - kde je samozřejmě drtivá většina obyvatel bílá. Jak uvádí zpráva „New York Post“, organizace „Black Lives Matter“ získala v loňském roce dary a granty za více než 90 milionů dolarů.

Kolik z toho dostane 37letá Patrisse Cullorsová není nejasné. Na podzim však podepsala multiplatformní dohodu s mediální společností a filmovým gigantem Warner Bros o příběhu BLM. Jejich příznivce, oklamanou levici všech věkových skupin, samozřejmě nebudou tyto nedůslednosti a nekonzistentní soukromé chování dráždit - budou tyto zakladatele  brát vážně, budou je následovat a nechají je zbohatnout.

Ale i v naší zemi jsou hlasatelé lepších zítřků, kteří využívají naivity svých spoluobčanů a jak píše advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: „Částka 6.000.000,- za pět měsíců pryč... směrem Minář. A jestli něco málo dal na kampaň... i tak. Od prvopočátku jsem tomu hochovi nevěřila ani slovo... A intuice a zkušenost nezklamaly. Jen mne štve, že se nebude těm tisícům lidí, co se mu na jeho konto složili, muset zodpovídat. A ani před soud se nedostane. Vše zahalil do ušlechtilých slov a vět..".

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)