Svátek má: Radoslav

Zprávy

Velikost textu:

Znásilnění, způsob vyjadřování feminismu

Znásilnění, způsob vyjadřování feminismu

Případy sexuálního zneužívání žen na sebe navzájem navazují, jsou podobné, jsou v médiích široce zveřejňovány jako triviální zprávy.

Dominique Strauss-Kahn, bývalý šéf MMF a kandidát na francouzského prezidenta
1. března 2021 - 04:20

Může Hashtag Me Too nebo Balance Ton Porc  stačit k dosažení spravedlnosti, nebo je to jen způsob svobody projevu?

Zde je několik případů, které spotřebovaly velké množství inkoustu:

Skandál desetiletí
V roce 2011 se změnil osud bývalého šéfa MMF a rozbil jeho prezidentské ambice poté, co byl obviněn ze znásilnění zaměstnankyně newyorského hotelu Sofitel v apartmá, které obýval. Byl obviněn poté ze sexuálního napadení, pokusu o znásilnění a násilného uvěznění, a obvinění byla stažena v listopadu téhož roku. Civilní řízení pokračovalo, aby dosáhlo smírného urovnání následující rok. V prosinci 2020 zveřejnil režisér  Jalil Lespert,  milovník  Laeticia Hallyday,  dokument na Netflixu týkající se případu pod názvem: Room 2806: The DSK Affair.

Případ Roman Polanski
Talentovaný francouzsko-polský režisér je od roku 1977 stíhán americkými soudy za znásilnění 13leté nezletilé, která mu odpustila v knize vydané v roce 2013 „Dívka“. Stížnost matky skončila smírným jednáním. Utekl z amerického práva a může se volně pohybovat ve Francii, Švýcarsku a Polsku.

A přesto, že mu byla udělena cena Caesar 2020 za film „Obviňuji“ o aféře Dreyfus, lesbická herečka Adèle Haenel spěšně opustila místnost a několikrát vykřikla „to je škoda“. Florence Foresti, která slavnosti předsedala dokonce odmítla vyslovit jeho jméno a pokračovala v mediálním lynčování. V tomto procesu se herečka Valentine Monnier rozhodla hovořit o faktech starých více než čtyřicet let!

Tato chování byla silně kritizována částí světa filmu, která se domnívá, že se cena Caesar uděluje především za dílo. To nezabránilo jeho vyloučení z Akademie věd a věd, jehož byl členem.Případ Harvey Weinstein
Americký producent svržený z hollywoodského trůnu byl odsouzen k 23 letům vězení za znásilnění a sexuální napadení dvou žen, když údajně zneužil více než osmdesát žen. Svou silou přilákal mladé hvězdičky, které potřebovaly slávu, které dostal ve svém hotelovém pokoji. Několik v rámci hromadné žaloby odškodnil za 19 milionů dolarů. Další právní kroky čekají na vyřízení.

Tento případ, který spustilo hnutí Me Too  na Twiteru v USA, přiměl mnoho žen odhalit sexuální zneužívání, jehož se staly oběťmi. Jeho francouzskou verzi  Balance Ton Porc  zahájila novinářka Sandra Mullerová, která byla později usvědčena z pomluvy poté, co obvinila bývalého šéfa Equidie ze sexuálního obtěžování.

Na rozdíl od těchto výpovědí vystupovaly proti tomuto Hahstagu jiné umělkyně. Je velmi agresivní a dokonce špinavý a neslouží vznešené věci feministek. Catherine Deneuve  je jednou z těchto žen a upozorňuje tisk, že to není nejspravedlivější způsob, jak uskutečnit věci a že to problém nevyřeší. Sociální sítě zároveň kvalifikuje jako nástroje udání. Laetitia Casta hovořila také na toto téma proti tomuto hnutí, které považuje za velmi agresivní a nenávistné vůči mužům, který neposune věci kupředu. Tyto názory odrážejí fórum světa podepsané stovkou umělců, kteří se domáhají práva na svobodné „obtěžování“ muži. Názory na důvěryhodnost tohoto hnutí, které zdaleka není jednomyslné, se velmi liší. Nemá mnoho společného s feminismem, což je nakonec zavádějící. Proč tyto oběti nebo takzvané oběti nepodaly stížnost, když mohly a bez čekání na promlčecí lhůtu, aby došlo k spravedlnosti?


Je to naše představa o feminismu? Je normální mít k tomuto hnutí nedůvěru kvůli těmto extremistickým pozicím, politováníhodným anti-mužským postojům, když je cílem dosáhnout harmonie mezi ženami a muži. Je to také otázka mužů; existuje mnoho lidí, kteří se hlásí k rovnosti žen a mužů a proti sexismu a jasně se hlásí k feminismu. Podle definice je feminismus doktrínou, která musí bez výjimky podporovat rovnost mezi oběma pohlavími ve všech oblastech.

Slogan  Libra Ton Porc  tedy není řešením na obranu feminismu, protože je příliš v opozici a zaměřuje se na jediný sexuální aspekt.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)